Tech-Sen, Teknam grup bünyesinde müşterilerimizin meteorolojik ölçüm ihtiyaçlarını karşılamak için ölçüm sistemleri geliştirilmesi, tasarlanması ve üretilmesi amacıyla kurulmuştur.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği sebebiyle artan savunma, yenilenebilir enerji ve meteorolojik ölçüm yatırım maaliyetleri, yüksek hassasiyetli ölçüm ihtiyacının küresel olarak artmasına sebep olmuştur.

Rüzgar enerjisi ölçüm sistemlerinde Türkiye lideri olan Teknam a.ş. bu alandaki geniş araştırma ve geliştirme tecrübesini aktararak kurduğu Tech-Sen ile dünyanın yüksek hassasiyetli ölçüm ihtiyacını karşılayacak çözümler üretmek hedefiyle yola çıkmıştır.

Bu amaçla Tech-sen ürünleri, kalitesi ve fiyatlamasıyla dünyadaki en iyi bilinen ürünlerle başarılı rekabetini sürdürmektedir. Bu avantajını korumak amacıyla ürünlerini sürekli geliştirilmesi felsefesinin benimseyen Tech-Sen, araştırma ve geliştirme projelerinde TÜBİTAK desteği alarak Türkiye’nin ilk yerli hassas ölçüm sistemlerini geliştirerek alanında Türkiye’yi temsil etmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: